• загинати

Голема трагедија на Корчула: Три момчиња загинале во тешка сообраќајка

Синоќа во тешка сообраќајна несреќа на островот Корчула загинале три млади момчиња, сите тројца од Смоквица, пренесува Индекс.хр. Најмладиот имал само 19 години, а другите двајца 22 и 24 години. Несреќата се случила околу 00:45 часот на делницата од патот Д-118 Вела Лука-Блато. „Не се сеќаваме на ваква трагедија“ „Смоквица не памети ваква трагедија. Ќе …

Голема трагедија на Корчула: Три момчиња загинале во тешка сообраќајка Read More »