• елиф елмас

ФОТО: Елиф Елмас во тимот на колото во Серија А

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас го обезбеди триумфот на Наполи на последниот дуел од италијанската фудбалска лига на гостувањето кај Аталанта (1:2). Нашиот играч влезе во игра во второто полувреме и по асистенцијата на Осимен стрелаше во мрежата на домаќините. За Елмас тоа беше втор погодок сезонава во деветтиот настап за „наполитанците“. Денеска нашиот фудбалски „дијамант“ …

ФОТО: Елиф Елмас во тимот на колото во Серија А Read More »