• далас маверикс

ВИДЕО: Голден Стејт е првиот финалист во НБА лигата

Кошаркарите на Голден Стејт обезбедија пласман во големото НБА финале откако во петтиот натпревар славеа со 120:110 над Далас и победија во финалето на Западната конференција со вкупни 4:1 во победи. Ова ќе биде шесто финале за Голден стејт во последните осум години. „Воините“ од првата минута на натпреварот ја имаа контролата на натпреварот, првата …

ВИДЕО: Голден Стејт е првиот финалист во НБА лигата Read More »