• газа

ВИДЕО | Пожар во станбена зграда во Газа, над 20 мртви, меѓу нив и деца

Најмалку 21 лице, вклучително и цели семејства и деца, загинаа во пожар во станбена зграда во бегалски камп на северот на Газа, соопшти палестинската управа во градот, јави Си-Ен-Ен. Пожарот избувнал во бегалскиот камп Џабалија, соопшти Министерството за внатрешни работи на Газа. Со прелиминарната истрага е утврдено дека во објектот е пронајдено поголемо количество бензин …

ВИДЕО | Пожар во станбена зграда во Газа, над 20 мртви, меѓу нив и деца Read More »