• благоја милевски

ФОТО: Димоски од Академија Пандев ќе добие повик во А репрезентацијата на Македонија

Во следниот период се очекува селекторот на македонската сениорска репрезентација да го објави списокот на играчи на кои ќе смета за претстојните натпревари од новото издание во Лигата на нации. Благоја Милевски во својот список на повикани ќе го има Бојан Димоски, така пренесува неговиот клуб ФК Академија Пандев. Иако поради повреда го пропушти првиот …

ФОТО: Димоски од Академија Пандев ќе добие повик во А репрезентацијата на Македонија Read More »