• антоан гризман

Барселона договори размена со Атлетико и се ослободи од Гризман

Во период од еден час, Барселона е во центарот на вниманието на јавноста со две бомбастични вести, прво Лионел Меси ги договори деталите околу новиот договор, а потоа каталонскиот клуб договори мега размена со Атлетико Мадрид. Барселона и актуелниот шпански шампион договорија размена, Антоан Гризман се враќа на „Ванда Метрополитано“, додека Саул Нигез пристигнува на …

Барселона договори размена со Атлетико и се ослободи од Гризман Read More »