• автопат

Како на филм: Возач на шлепер удрил во автомобил и се обидел да го истурка од патот

Возач на камион од Куманово доби кривична пријава откако на автопатот кај Табановце прво удрил во автомобил, за потоа да не запре на повиците на возачот на автомобилот и да се обиде да го истурка од патот, соопшти МВР. „СВР Куманово поднесе кривична пријава против М.Т.(38) од Куманово. Тој на 22.10.2022 околу 17:00 часот, движејќи …

Како на филм: Возач на шлепер удрил во автомобил и се обидел да го истурка од патот Read More »