Таа беше прогласена за најубавата жена во светот, но фановите сепак сметаат дека имала мала помош: Бела Хадид повторно критикувана поради естетските зафати (ФОТО)

Бела Хадид признала дека дури на 21 година стекнала самодоверба, но дека се уште се бори со гласините поврзани со естетската хирургија – иако повеќе пати во медиумите ја демантирала приказната.

profimedia

„Луѓето мислат дека имам поминато низ разни операции, сум го направила „ова“ или „она“. И знаете што? Можете да ми ги скенирате сликите. Ужасно се плашам од ставање филери во устата. Никогаш не би се поигрувала така со лицето“, рекла Бела во едно интервју за „InStyle“ магазинот.

Фотографија: Instagram

Сепак, интернет корисниците после ова интервју, на Твитер и Инстаграм започнаа да објавуваат слики на кои јасно се гледа дека Бела изгледа многу поинаку од порано.

Проценете сами:

Прочитајте и...  Ипанема, eдна од најсекси плажите на светот

Прочитај повеќе

Северина во мини фустан ја „заскокотка“ фантазијата на фановите! (ФОТО)

Слободен Печат

Песната која беше најголемиот летен хит на Европа! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Едно од најскандалозните интервјуа во Холивуд: Вил Смит и Џејда Пикет Смит јавно разговараа за неверството! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Забележана интересна промена кај Меган Маркл: Ова е новата омилена боја на војвотката која испраќа силна порака! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Најстариот син на Дејвид и Викторија Бекам се вери со прекрасната актерка Никола Пелц! (ФОТО)

Слободен Печат

Овие 5 раси на кучиња го имаат најубавото влакно! (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Контроверзна и незаборавна, имала страшно детство, стотина љубовници, а од скршеното срце никогаш не се опоравила

Слободен печат

Често настинувате, уморни сте, анксиозни? Можеби ви фалат овие витамини

Слободен печат

Стил на неделата: Илина Арсова, планинарка, алпинистка и ликовна уметница

Ј.К.Д

Кој е всушност принцот Филип? Од тешко детство, бројни скандали до влез во 100-та година од животот

Слободен печат

Ипанема, eдна од најсекси плажите на светот

Слободен печат

Сонувавте дека се бакнувате? Во зависност од сонот еве што може да значи

Слободен печат