Судар на три возила кај Сплит: „Нешто не ми е во ред со нозете“ (ФОТО)

Три возила се судриле утрово околу 8.20 часот на автопатот Д60 кај Триљ во близина на Сплит пренесува 24 сата.хр. Според првите информации еден возач е повреден и префрлен во болница. Тежината на неговите повреди се уште не е позната.

„Се судриле три возила, два камиони и едно комби. Повреден е маж кој збореше како нешто не му е во ред со нозете. Брзата помош го пренесе во Клиничкиот центар во Сплит“, изјави сведок кој се нашол на местото на несреќата.

На терен излегле шест пожарникари кои учествувале во извлекувањето на камионот. Сообраќајот се одвива отежнато.

Прочитајте и...  Регионални избори во Италија и референдум за кратење на бројот на пратеници од 945 на 600

Прочитај повеќе

Бизнис заедницата ќе има даночна предвидливост: Министерството за финансии ќе воведе даночен календар

Слободен печат

Сообраќајни контроли на МВР: Нови 339 санкционирани возачи во Скопје

Слободен печат

Ковид-19 во светот низ бројки: Заболени над 31 милион лица, 22 милиона оздравени и речиси милион починати

Слободен печат

Нови услови за пензионирање на маса: Ќе се зголеми ли товарот врз пензискиот фонд?

Слободен печат

Холштајн за предизвиците на земјава во наредниот период: Попис, борба против корупција, правна држава, правосудство

Слободен печат

Во Македонија се дарува крв исто како да нема пандемија!

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дезинфекција на училиштата во општина Карпош пред стартот на новата учебна година

Слободен печат

Над 60.000 доброволци во Москва за руската вакцина

Слободен печат

Од утре не важат повеќе вонредни уредби: Потрошувачките кредити може да поскапат

Весна Дамчевска

Туризмот во владината програма за периодот 2020-2024 година: Проект „Ѕвезда плус”, археолошки локалитети за домашни и странски гости

Слободен печат

Судир меѓу полиција и демонстранти во Лондон, уапсени 32 лица (ФОТО)

Слободен печат

Трамп на митинг во Северна Каролина: Ќе кандидирам жена за Врховниот суд оти повеќе ми се допаѓаат од мажите

Слободен печат