Суарез го испрати Еспањол во втората лига (ВИДЕО)

Барселона во градското дерби со минимални 1:0 го совлада Еспањол во рамките на 35. коло од Ла Лига.

Барселона на три кола до крајот ги задржа шансите за титулата, сега има еден бод помалку до Реал Мадрид кој има и натпревар помалку (Алавес), додека поразот го испрати Еспањол во втората лига.
Еспањол е закован на дното на табелата со 24. бода, 11 помалку од 17. Еибар кој е во безбедната зона. Голот на одлука беше дело на Луис Суарез во 56. минута.

Резултати Ла Лига 35. коло
Бетис – Осасуна 3:0
Хетафе – Виљареал 1:3
Барселона – Еспањол 1:0

Прочитајте и...  ЛШ, Тухел: Одбраната ќе биде многу важна против Аталанта!

Прочитај повеќе

Шахтјор моќно до Интер, Севиља за финале против Јунајтед! (ВИДЕО)

Слободен печат

Мурињо го ангажираше првото летно засилување (ФОТО)

Слободен печат

Нашите ракометарки ќе го бркаат мундијалскиот бараж во Грција

Слободен печат

УЕФА одложи натпревар од ЛШ поради Ковид-19

Слободен печат

Најдовски си заминува од Вардар, доаѓаат Петровиќ и Игески!

Слободен печат

Харгривс: Од Дортмунд блефираат, Санчо ќе игра за Јунајтед!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ракометарите на Металург со негативни тестови на коронавирус

Слободен печат

Ибрахимовиќ ужива на одмор и ја исмева Англија! (ВИДЕО)

Слободен печат

ЛШ, Матеус: Левандовски е подобар и од Меси!

Слободен печат

Од ФФМ разочарани поради односот на одговорните лица во Општина Прилеп

Слободен печат

„Дрим-тимот“ на ФИБА Евробаскет во последните две децении

Слободен печат

ЛШ, Тухел: Одбраната ќе биде многу важна против Аталанта!

Слободен печат