Спортинг се жали за црвениот картон на Ристовски - Слободен печат
СпортФудбал

Спортинг се жали за црвениот картон на Ристовски

Екипата на Спортинг Лисабон поднесе жалба до Дисциплинската Комисија на Португалската Фудбалска Федерација за црвениот картон кој го доби Стефан Ристовски. Македонскиот репрезентативец заработи исклучување на натпреварот против Чавез, откако судијата преку ВАР технологијата одлучи да му даде црвен картон, иако на ТВ камерите се гледа дека токму Ристовски доаѓа прв до топката во дуелот со домашниот напаѓач.

Во редовите на Спортинг владее оптимизам дека одлуката ќе биде преиначена и Ристовски ќе можа да настапи на дербито со Бенфика во рамките на Купот на Португалија.

Тагови

Слични артикли

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close