Сопственик на аптека во Чаир починал откако разбојник го однел прометот

Фото: Брза помош / илустрација

Трагичен настан се случил вечерва во скопската населба Чаир – 40-годишен сопственик на аптека на улицата „Џон Кенеди“ починал кога дошол во објектот, кусо време откако вработена му јавила дека аптеката била ограбена, објави ТВ21.

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека грабежот го пријавила вработена во аптеката вечерва во 20.40 часот. Според нејзиниот исказ, едно лице со закана со нож, ѝ го одзело дневниот промет.

„Десетина минути подоцна во аптеката дошол сопственикот А. С. (40), на кого, според пријавеното, му се слошило. За кратко време дошла Итна помош и со нивно возило е однесен на Клиниката за кардиологија, каде од страна на лекар е констатирана смрт“, велат од МВР за ТВ21.

Видео на денот