Сончева сабота – Слободен печат
ВестиМакедонија

Сончева сабота

Во Скопје ќе биде сончево со слаб претежно северен ветер. Температурата ќе се движи од 4 до 22 степени.

Времето денеска ќе биде претежно сончево и свежо со ниски утрински температури и со слаб до умерен југоисточен ветер. Минималната температура ќе се спушти меѓу -1 и 9, а максималната ќе достигне од 18 до 25 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со слаб претежно северен ветер. Температурата ќе се движи од 4 до 22 степени.

За време на викендов времето ќе биде стабилно, до понеделник со ниски утрински температури. Во понеделник попладне и во вторник ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и локална појава на грмежи.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close