18.8 C
Скопје

Tag : Сончево

Вести Македонија Слајдер

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер

Слободен печат
Времето во државава ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде...
Вести Македонија Слајдер

Сончево време со мала локална облачност

МИА Агенција
Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност и според УХМР, ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, особено попладне, вдолж Повардарието. Минималната температура...
Вести Македонија Слајдер

Сончево и потопло со мала облачност, температурата до 21 степен

МИА Агенција
Времето ќе биде сончево и потопло со мала локална облачност. Претпладне ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, информира Управата за хидрометеролошки работи....
Македонија Слајдер

Претпладне сончево, попладне дожд

Слободен печат
Времето во земјава претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови облачноста ќе се зголеми и ќе има локални умерени до...
Македонија Слајдер

Денеска сончево со мала до умерена Македонија

Слободен печат
Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -1 до 5,...
Вести Македонија

УХМР: Временска прогноза за следните денови

Слободен печат
Времето утре ќе биде утрото ведро и студено со негативни температури. Преку денот претежно сончево со слаб ветер од југозападен правец. Кон крајот на денот...
Вести Македонија

Во Маврово најстудено и најмногу дожд, на Шапка половина метар снег

Слободен печат
Најмногу дожд во изминатото деноноќие наврнал во Маврово, Битола и Охрид, по околу 20 литри на метар кавратен. Во Скопје наврнале седум литри, а најмалку...
Вести Македонија Слајдер

Денеска сончево и студено време

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и студено. Во северните делови променливо облачно, во текот на ноќта со услови на места...
Вести Македонија Слајдер

Времето денеска сончево и студено

Слободен печат
Во повеќе делови од земјава е формирана снежна покривка особено во западните, каде што снежните врнежи беа пообилни. Управата за хидрометеоролошки работи за денеска прогнозира...
Вести Македонија Слајдер

Претпладне сончево, во вечерните часови врнежи од дожд

Времето денеска сончево, претпладне со услови за слаба магла по одделни котлини, а попладне со мала до умерена облачност. Во текот на ноќта облачноста ќе...