Tag : облачно

Вести Македонија Слајдер

Сончево со умерена облачност, од среда следи период на потопло време

Слободен печат
Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Oд пладневните часови ќе има појава на локални врнежи од дожд, повремено поројни проследени со грмежи....
Вести Македонија Слајдер

Променливо облачно со пороен дожд и грмежи  

МИА Агенција
Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи. Како што најавува УХМР, ќе дува слаб до умерен...
Вести Македонија

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд до крајот на неделата

Слободен печат
Во изминатите 24 часа најмногу дожд наврнало во Крива Паланка четири литри на метар квадратен, еден во Тетово, Скопје-Зајчев Рид и Куманово. Времето денеска ќе...
Вести Македонија Слајдер

Времето денес променливо облачно и ветровито

Слободен печат
Времето во нашата држава ќе биде променливо облачно и ветровито наместа со услови за појава на краткотраен дожд. Ќе продолжи да дува повремено силен северен...
Вести Македонија Слајдер

Oблачно со повремени локални врнежи од дожд

Времето во земјава ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува засилен северен ветер, особено во источните делови. Утринската температура ќе...
Вести Македонија Слајдер

Времето денес променливо облачно, следи период на потопло време

Слободен печат
Претпладне во југозападните делови на земјава ќе има повремен дожд. Во останатите делови ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до...
Вести Македонија Слајдер

Претежно облачно време со повремени врнежи од дожд

Времето денеска преку денот ќе биде променливо облачно со кратки сончеви периоди и со умерен до засилен ветер од северен правец. Наместа врнежите ќе бидат...
Вести Македонија Слајдер

Сончево и топло, со мала до умерена локална облачност

Слободен печат
Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен, во западните западен, а во источните делови...
Вести Македонија Слајдер

Сончево време со температура до 17 степени

Слободен печат
Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, во јужните делови ќе биде пооблачно. Ќе дува умерен североисточен ветер. Утринската температура ќе се движи...
Вести Македонија Слајдер

Времето денес облачно со локални врнежи од дожд

Слободен печат
 Времето во земјава ќе биде претежно облачно со локални врнежи од дожд, особено претпладне. Ќе дува умерен ветер претежно од северен правец. Локално во југоисточните...