Снегот го одложи натпреварот Аталанта – Виљареал

Натпреварот во Бергамо е одложен поради снег/ фото: EPA-EFE/PAOLO MAGNI

Натпреварот помеѓу Аталанта и Вилјареал поради снежната бура која го зафати Бергамо, е одложен и нема да се игра вечерва.
УЕФА неколку пати го поместуваше терминот за старт на натпреварот, но по последната проверка на теренот, делегатот одлучи да го одложи натпреварот. Дуелот Аталанта – Виљареал кој претставува директен дуел за второто место во групата Ф. Натпреварот ќе се игра утре.

Видео на денот