Скубе: Нема да плачеме поради проблемите со кои се соочуваме

Словенечкиот плејмејкер и еден од клучните играчи на македонскиот и европски шампион вели дека и покрај финансиските проблеми ќе се дојде до решение.

Ракометарите на Вардар ги очекува најважниот дел од ракометната сезона. По оваа пауза поради коронавирусот, играчите на Европскиот шампион ќе ги имаат завршните дуели со ПИК Сегед во Л.Ш и со Нексе во СЕХА, па доколку сакаат да играат и понатаму во овие натпреварувања ќе треба да одиграа најдобро што знаат.

Скубе, еден од најискусните во Вардар, вели дека мораат да бидат реални, а потенцираше дека доколку даваат 200% на секој меч ќе биде многу подобро на теренот, пренесува „Вардар фанс“.

– Мислам дека оваа сезона е најтурбулентната во историјата на клубот. Почнавме одлично со три победи и потоа многу нешта се случија – промена на тренери, финансиски проблеми и заминувања на играчи, па ние сите тоа го почувствувавме. Ако ги земеме во предвид сите овие фактори, овој резултат е реален – вели Сташ за официјалниот сајт на Европската ракометна федерација (ЕХФ).

Прочитајте и...  Тотенхем ги казни грешките на Арсенал! (ВИДЕО)

– Мораме да бидеме реални. Тимот што лани стигна до титулата не може да се споредува со овој сега, па не можеме да очекуваме повторување на ланското сцнеарио. Но, ако немавме срце и карактер, немаше да бидеме шампиони лани и клубот немаше да постои. Ситуацијата е навистина тешка, но ние даваме 200% од себе, така ќе биде до крајот на сезоната и нема да плачеме поради проблемите со кои се соочуваме. Верувам дека ова ќе заврши во позитивна насока – додаде словенечкиот плејмејкер.

Потсетување дека се откажани натпреварите на македонскиот и европски шампион во СЕХА Газпром лигата и Лигата на шампионите.

Прочитај повеќе

Позитивен случај на коронавирус ги одложи подготовките на Работнички

Слободен печат

Тотенхем ги казни грешките на Арсенал! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Ла Лига“: Барди стрелаше во поразот на Леванте! (ВИДЕО)

Слободен печат

Деветти гол на „Гранде Пандев“ во Серија А! (ВИДЕО)

Слободен печат

Хамилтон најдобар на Штаерска, дебакл на Ферари! (ВИДЕО)

Слободен печат

Алиоски и Лидс се многу блиску до учество во Премиер лигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ѓоковиќ со најголеми шанси, „кралот на земјата“ само трет фаворит на „Ролан Гарос“!

Слободен печат

Барса до крајот на сезоната без Гризман!

Слободен печат

Сејдини: Првата лига ќе брои 12 клубови

Слободен печат

Присутните делегати го усвоија финансискиот план – буџет на ФФМ

Слободен печат

Поп Ацев исплива соло маратон во чест на легендата Нико Нестор

Слободен печат

Комедија во Романија: Трипати го повторуваа пеналот, сите утнаа! (ВИДЕО)

Слободен печат