Скопјанец уапсен на Зелено пазарче, нападнал полицаец

Фото: Слободен печат/Драган Митрески

43-годишен скопјанец бил уапсен откако нападнал полицаец на Зелено пазарче во центарот на Скопје, соопшти полицијата.

На 05.11.2021 во 17.00 часот на ул.„Даме Груев”, на влезот на „Зелен пазар”, бил приведен З.Т.(1978) од Скопје, затоа што физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени дејствија. По целосното расчистување и документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок, велат од полицијата.

Видео на денот