Tag : зелен пазар

Вести Избори 2020

Богојески: Да гласаме за број 10, за граѓанска контрола во Парламентот и за единствената шанса за сигурна промена

Слободен печат
Лидерот на Македонски концепт и носител на листа за пратеници за ИЕ1, Петар Богојески заедно со кандидатите за пратеници од оваа изборна единица го посетија...
Вести Скопје

Постигнат договор помеѓу ЈП ПОЦ, Општина Центар, Скопски пазар и пазарџиите од Зелен пазар

Слободен печат
Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ и директорот на ЈП Паркинзи на Општина Центар, Васко Кичевски, остварија средба со директорот на Скопски пазар АД Скопје,...
Вести Скопје Слајдер

Богдановиќ: Мора да има ред околу Зелениот пазар

Слободен печат
Менувањето на ценовната политика е само изговор за овие протести. Пред неколку месеци започнавме акција со комуналните инспектори околу злоупотребата на пракинг места на „дивите“...
Вести Економија

Пазарџиите денеска ќе излезат на штрајк

Слободен печат
Револтирани од новиот ценовник на Скопски пазар, денеска пазарџиите ќе ги затворат тезгите и ќе излезат на предупредувачки генерален штрајк. Пазарџиите се незадоволни од драстичната...
Вести Економија

Нови тезги уредени по современи хасап стандарди за охриѓани (ВИДЕО)

Слободен печат
Новиот објект на Зелениот пазар во Охрид значи модернизирање на условите за работење за пазарџиите, исполнување на стандардите за трговија со земјоделски и прехранбени производи...
Вести Хроника

Кривична за поранешниот градоначалник на Кавадарци

Полицијата од Кавадарци поднесе кривична пријава против А.П.(50) од Кавадарци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „несовесно работење во службата“. Според МВР,...
Вести Скопје

Дислоцирани дивите продавачи од Зелен пазар

Слободен печат
Комуналната инспекција на Општина Центар денес интервенираше во просторот околу Зелено Пазарче, информира градоначалникот на општината на неговиот фејсбук профил. Дивите препродавачи на производи се...