• нападнат полицаец

Инцидент во Чаир: Насилник му се нафрлил со нож на полицаец, нападнал и уште еден човек

Скопјанец, чија возраст полицијата не ја соопштува, е уапсен вчераутро во населбата Чаир, откако нападнал 54-годишен сограѓанин, а со нож му се нафрлил и на полицаец. „На 02.03.2023 околу 09.30 часот на ул.„Никола Малешевски” во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Бит Пазар го лишиле од слобода П.С. од Скопје, затоа што со остар предмет …

Инцидент во Чаир: Насилник му се нафрлил со нож на полицаец, нападнал и уште еден човек Read More »