Шекил шокиран од смртта на Брајант

Светот се простува од кошаркарската легенда.

Поранешниот соиграч на Брајант, Шекил О`Нил е шокиран од смртта на неговиот поранешен соиграч и едвај успеа да најде сила за да искаже сочувство.

„Нема зборови кои можат да ја искажат болката која ја чувствувам поради трагедијата и загубата на (внука ми) Џиџи и на мојот брат Коби Брајант. Ве сакам и ќе ми недостасувате. Искрено сочувство за семејството на Брајант и за семејствата на останатите загинати во несреќата“, напиша Шекил О`Нил на својот Твитер профил.

Прочитајте и...  Родителите на Србинот кој прифати да игра за Косово добија отказ од работа

Шекил О`Нил и Коби Брајант беа соиграчи во ЛА Лејкерс од 1997 до 2004 година и заедно успеаја да освојат три шампионски титули (2000-2002). Иако често имаа несогласувања на теренот, помеѓу двајцата големи кошаркари секогаш постоеше респект и взаемно почитување.

Не престануваат да пристигнуваат пораки со кои му се оддава почит на Брајант, а меѓу нив се и поранешниот претседател на САД, Барак Обама, како и ѕвездата на ПСЖ, Нејмар.

 

 

Прочитај повеќе

Адвокатот кој два пати го одлагаше Брегзит ќе го брани Манчестер сити

Слободен печат

Родителите на Србинот кој прифати да игра за Косово добија отказ од работа

Слободен печат

Слика на Арсенал која ќе ви ги разубави денот: детето не знаеше кај да оди (ФОТО)

Слободен печат

ЛУД РУСИН: Пред “Делиите“ се појави со шал на Партизан (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓорѓев останува во Грасхоперс до 2022 година

Слободен печат

Црвен картон за расизмот во Германија

Слободен печат

Остави Коментар

3 × два =

Прочитај повеќе

Трите причини поради кои Чави не ја прифати понудата на Барселона

Слободен печат

Ѕвездите на ПСЖ го навлекоа бесот на јавноста: Пијани и полуголи само еден ден по поразот од Борусија (ВИДЕО)

Слободен печат

Казната на Сити може да го врати Пеп Гвардиола во Барселона

Слободен печат

Идеалниот тенисер според Надал: Бекендот на Ѓоковиќ, форхендот на Федерер… (ВИДЕО)

Слободен печат

Стерлинг го запали алармот во Мадрид: Се сликаше во дрес на Реал

Слободен печат

Парите го вртат светот: Лигата на шампионите со повеќе натпревари во иднина

Слободен печат