Шарл Леклер нема да биде број 1 во Ферари!

Оваа сезона „Скудерија” одлучи да му даде приоритет на четирикратниот светски шампион, но тоа набрзо падна во вода откако неговиот нов колега одби да ги почитува наредбите на тимот.

Моментно пред крајот на сезоната во Формула 1, Леклер води пред Фетел со 19 поени, а единствена остварлива цел е двајцата црвени пилоти да се борат против Верстапен за третото место.

– Амбициите се да завршиме на третото место, бидејќи очигледно не можеме да завршиме на прво и на второ место. Мислам дека тоа нема да направи разлика следната година – рече Фетел.

Во однос на квалификациите, Леклер води пред Фетел со 10:7, а по Франција, Шарл има серија од девет последователни квалификации,во кои завршува пред неговиот тимски колега.

Прочитајте и...  Мегваер е преценет, можам да најдам тројца аматери кои ќе играат како него

– Шарл е добар во квалификациите, мора да му признаам. Немав најдобри сесии годинава поради различни причини. Целта е да настапувам добро во сабота, не само во недела – додаде Германецот.

Прочитај повеќе

Интер го губи здивот, Верона во финишот му ја одзеде победата (ВИДЕО)

Слободен печат

Јунајтед е во страшна форма, ЛШ е реалност

Слободен печат

Бекам не е единствен газда на Интер Мајами, покрај него се синови на кубански агент на ЦИА, милијардер од Јапонија…

Слободен печат

Погба ужива во играта на Јунајтед, сака нов договор 

Слободен печат

Епското финале од Вимблдон помеѓу Ѓоковиќ и Федерер и најдобро во историјата

Слободен печат

Мегваер е преценет, можам да најдам тројца аматери кои ќе играат како него

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

На денешен ден се случи најневеројатниот момент во историјата на Светските првенства (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардар ги промовираше Георгиевски и Талески

Слободен печат

Македонија нема да игра на ракометниот Мундијал, ракометарите не добија вајлд-карта

Слободен печат

Кај Федерер ги истакнуваат само квалитетите, а кај Новак само маните

Слободен печат

Барселона го потврди трансферот на Калатес

Слободен печат

Голем удар за шпанските екипи, стоп за обложувалниците

Слободен печат