15 C
Скопје

Северина по 17 години проговори за секс-снимката од јахтата

Хрватската пејачка Северина Којиќ дала интервју за српскиот „Неделник“ во кој проговорила за сексуалното насилство, за борбата и исповедите на српските актерки Мерима Исаковиќ, Даниела Штајнфелд и Милена Радуловиќ, за говорот на омраза за кој зборува овие денови и популарниот спот „Хејт Словени“…

Сепак, таа го спомнала и своето експлицитно секс-видео од јахтата, објавено во 2004 година, во кое е со нејзиниот тогашен партнер Милан Лучиќ. Многумина своевремено тврдеа дека самата Северина, заради реклама, ја дала снимката во јавноста, но таа тврди дека тоа не е вистина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

Никогаш не сум барала мојата интима да излезе во јавност. Тоа беше голем шок. Потоа дадов две интервјуа за тоа, и тоа беше тоа. Беше тешко, но преживеав. Во рокот на службата. Но, ете, тоа беше забава, за некои дури и ден-денес е. Па кога немаат што да ми кажат, тогаш ми го спомнуваат тоа несреќно видео од бродот“, рекла Северина.

Понатаму таа наведува на кој начин нејзините пријатели, но и мајка ѝ своевремено ѝ дале поддршка. Пејачката вели дека меѓу нив бил и славниот кантавтор Арсен Дедиќ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

Ми се јави Арсен Дедиќ и ми рече: „Колешке, слушам дека ви треба филмска музика?“, а мајка ми беше најпрецизна, ми рече: „Ајде, ќерко, еден ден ќе се смееме на тоа“. И се смееме денес“, рекла Северина.

Сепак, овој настан не ѝ бил отсекогаш смешен. Напротив, пејачката поминала низ болен процес.

Но, тогаш шест месеци не излегов од дома. Прво имаше жалење, а потоа и осуда дека самата јас сум ја дала снимката заради популарноста“, заклучила Северина.

Поврзани вести

ФОТО: Двојничката на Кејт Мидлтон заработувала 1.000 фунти дневно и се обезбедила за цел живот

Слободен печат

ФОТО: Принцот Чарлс ја исфрли Меган, со интимната фотографија ѝ удри шлаканица

Слободен печат

Србинка намамена на брак во Италија, завршила како сексуална робинка, се отрула за да побегне

Слободен печат

Ве боли раката по вакцинирањето? Постои едноставно објаснување за тоа

Слободен печат

Сузана Манчиќ со потресна исповед: Изгубив три сина, родив еден во шестиот месец од бременоста!

Слободен печат

ФОТО: „Јас се викам Ивана“: Девојчето од спотот на Здравко Чолиќ носи голема болка во себе

Слободен печат

Остави Коментар