Северина како Јованка Броз! (ФОТО)

Северина денес им го честиташе празникот на своите следбеници. Тоа го направи со една стара фотографија на која позира со поранешниот претседател на Југославија, Јосип Броз Тито.

Оваа можност ја искористи да упати посебни честитки на оние кои во последните месеци даваат се од себе за да го олеснат животот на сите во екот на пандемијата од коронавирусот.

„Дозволете ми да ви го честитам 1 мај, Меѓународниот ден на трудот! Дозволете ова да биде во чест на сите работници особено во ова време на медицинските сестри, докторките, трговците, негувателките, аптекарките, сите оние женски херои кои стојат во првите редови за време на борбата со пандемијата, за подоцна мажите да се пофалат!“, напиша Северина на Инстаграм.

Нејзината објава предизвика лавина од коментари, а повеќето нејзини фанови ѝ возвратија со честитка.

Прочитајте и...  Дневен хороскоп за 10 јули: Денот ви носи голема смиреност и многу убави искуства

Прочитај повеќе

Мора да го подготвите за вашите најблиски: Домашен леб со билки!

Васко Спасоски

Антониа Гиговска: Спокојот на Пелистер ме подготвува за нови музички дела

Слободен печат

Дознајте зошто не треба да ги фрлите семките од лимон!

Васко Спасоски

Познатата терапевтка советува: Во овој случај подобро е да го сокриете неверството!

Слободен печат

Џеј Ло со храбра спортска комбинација максимално ги истакна своите облини! (ФОТО)

Слободен Печат

Сакаше да поразговара со принцот Чарлс, но се возбуди и се струполи на земја – Принцот не стигна ниту да му подаде рака (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Убавата бисексуална Афроамериканка е новата „Batwoman“

Слободен печат

Една од најчудните туристички атракции во светот: Ѕирнете во „Катедралата на отпадот“ (ФОТО)

Слободен печат

Фасцинантна приказна украсена со долгогодишно прераскажување: Кралот Умберто и неговиот одамна изгубен „двојник“

Слободен печат

Кралски правила кои не смее да ги прекрши ниту кралицата Елизабета

Слободен печат

Најсочното колаче чија арома ќе го намами целото семејство: Одличен десерт за летно уживање! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ја враќа вашата кожа децении наназад: Маска за лице која е посилна од ботокс! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат