Сем Смит од Македонија: Кајмакоски покажа како се пее и победи во ТЛЗП (ВИДЕО) - Слободен печат

Сем Смит од Македонија: Кајмакоски покажа како се пее и победи во ТЛЗП (ВИДЕО)

Македонскиот преставник Даниел Кајмакоски победи во полуфиналето на ТЛЗП . Тој имаше одличен настап откако ја изведе баладата “Lay me down” на Сем Смит.

Членовите на жирито имаа само пофални зборови македонскиот пејач, за кој рекоа дека топло, нежно и емотивно ја отпеал песната и ги заслужил сите поени.

Погледнете го настапот:

Прочитајте и...  Поранешната тинејџерска ѕвезда го запознала својот вереник на рехабилитација! (ФОТО)

Прочитај повеќе

НОВ ШОК ЗА КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА: Најавен уште еден РАЗВОД во кралското семејство, втор за една недела (ФОТО)

Слободен печат

Нов гаф во кралското семејство: Официјалната интернет страница се претвори во страница за возрасни (ФОТО)

Слободен печат

Погледнете во какви сцени ќе учествува и што сѐ ќе може да издржи овој теренец во новиот филм за Џејмс Бонд (ВИДЕО)

Слободен печат

Поранешната Мис Универзум покажа совршено тело, а немирните гради сакаа да го напуштат нејзиното бикини! (ФОТО)

Слободен печат

Били Ајлиш откри зошто повеќе не ги чита коментарите на социјалните мрежи

Слободен печат

Кристина Мандарина пере луксузни автомобили – Ги сакам овие ѕверки (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

3 × два =

Прочитај повеќе

Откриена е причината зошто Елтон Џон се расплака и го напушти својот концерт пред неколку дена (ФОТО)

Слободен печат

30 години помладата сопруга на Винсент Касел (53) изгледа како милион долари! Луѓето гледаат во неа како хипнотизирани! (ФОТО)

Слободен печат

Емили Ратајковски во минијатурно бикини не потсети зошто нејзиното тело е сон на многу мажи! (ФОТО)

Слободен печат

На 18 февруари Дејвид Гилмор стана дел од „Pink Floyd“, родена е Јоко Оно и уште многу работи кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Слободен печат

Топ 5 стајлинзи: Модна инспирација за сите генерации! (ФОТО)

Слободен печат

„Викнете доктор“: Нивес Целзиус ги сликаше градите од птичја перспектива (ФОТО)

Слободен печат