Селин Дион во Париз: Си играше со модата и со нервите на обожавателите! (ФОТО) – Слободен печат
ЕспресоМода

Селин Дион во Париз: Си играше со модата и со нервите на обожавателите! (ФОТО)

Пејачката во саботата се појави во неколку модни, кои беа во сосема различни стилови и беа буквално „симнати“ од модната писта.

Пејачката титулата „модна икона“ ја сфати многу сериозно…,

Не делат само неколку дена од Неделата на модата во Париз, а Селин Дион веќе на големо го започна своето модно шоу на улиците во Париз.

профимедиа

Пејачката во саботата се појави во неколку модни, да не речеме буквално чудни модни креации, кои беа од сосема различни стилови и беа буквално „симнати“ од модната писта.

профимедиа

Од бел чупкаст блуза џемпер со перја, до живописен фустан со прекрасни Miu Miu чевли, па се до розев вечерен фустан со набори на предната страна и црна машна.

профимедиа

Таа промени толку многу стилови, што буквално си поигра со модата, но и со нервите на нејзините обожаватели.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close