Секогаш привлекува внимание: Италијанската секси водителка се одмора од фудбалот

Неизоставен дел од италијанскиот фудбал последниве сезони, покрај играчите, стадионите и навивачите секако е и една од најатрактивните спортски водителки, Дилета Леота, која привлекува внимание секаде каде што ќе се појави.

Instagram
Instagram
Instagram
Instagram

Дилета на Инстаграм има повеќе од 4 милиони луѓе кои активно ја следат, а таа знае како да ги охрабрува со фотографиите и видеозаписите.

Во паузата меѓу работата во Sky sport и натпреварите, одлучила малку да се одмори, а покрај прекрасното море, уживала и во добрата храна и дружењето со другарките.

Дилета беше во центар на внимание по скандалот кога нејзините разголени фотографии се појавија на Интернет.

Прочитај повеќе

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат