Сега може да спиете заедно со лавови и тигри во Кент (ФОТО+ВИДЕО) - Слободен печат

Сега може да спиете заедно со лавови и тигри во Кент (ФОТО+ВИДЕО)

Безбедно спиење во близина на лавови и тигри досега беше возможно само на некои далечни дестинации како Африка и Азија, но сега постои таква опција и во хотелот Порт Лимпни во Кент. Хотелот располага со прекрасни бунгалови со пет ѕвезди сместени среде сафари парк.

Може да изберете бунгалов блиску до диви животни како лавови, тигри, мечки и волци. Тоа значи дека може да јадете, спиете или да се капете на само неколку сантиметри од нив.

Бунгаловот кај лавовите е особено импресивен. Тој е прв во светот од овој тип, со огромни прозори во дневната и спалната соба, така што гостите никогаш не се далеку од величествените предатори кои живеат во паркот. Градбата е од отворен тип, со скандинавски бањи на отворено поставени на изолирани платформи. Просторниот апартман овозможува несекојдневен поглед на лавовите Адрас, Одрика и нивните три мали лавчиња, додека спиралните скали водат до мезанинот со два кревета за возрасни и два за деца. Бунгаловот е опремен со бар, висечки лустери, приватна тераса и градини.

uniqueluxurystays.com

Едно ноќевање во овој апартман чини 1750 фунти и цената вклучува појадок, шише шампањ за добредојде, сафари, пристап до хотелот Порт Лимпни, како и до паркот со диви животни.
Другите бунгалови може да се изнајмат по пониска цена, па така ноќевање во бунгаловот кај тигрите чини 1000, кај волците 549, а во оној кај мечките 350 фунти.

Прочитај повеќе

Идеи за прослава на детски роденден: Нека биде настан за паметење!

Слободен печат

Знаете ли да преговарате со вашиот тинејџер?

Слободен печат

Како да си играте со вашето бебе од 0 до 6 месеци?

Слободен печат

Модни трикчиња за да го скриете стомакот

Слободен печат

НАШИ МИЛЕНИЦИ: Цезар, толку голем, а толку питом

Слободен печат

Модни лекции што ни ги дава Кејт Мидлтон

Слободен печат

Остави Коментар

eleven + 13 =

Прочитај повеќе

Мезе кое го носи духот на Мексико, пробајте го префинетото гвакамоле (рецепт)

Слободен печат

10 важни совети за користење на маскара

Слободен печат

Природни лекови против затнат нос, пробајте – делуваат

Слободен печат

ПОНИЖУВАЧКИ: Откриен прекарот кој кралската фамилија го користела за Меган

Слободен печат

Популарниот доктор посвоил две девојчиња, а потоа почнал БИЗАРЕН ЕКСПЕРИМЕНТ: Уште од 10 години ги „разубавувал“ (ФОТО)

Слободен печат

Што да правите во Скопје ОВОЈ ВИКЕНД

Јасмина Кантарџиева Димков