Сега може да спиете заедно со лавови и тигри во Кент (ФОТО+ВИДЕО)

Безбедно спиење во близина на лавови и тигри досега беше возможно само на некои далечни дестинации како Африка и Азија, но сега постои таква опција и во хотелот Порт Лимпни во Кент. Хотелот располага со прекрасни бунгалови со пет ѕвезди сместени среде сафари парк.

Може да изберете бунгалов блиску до диви животни како лавови, тигри, мечки и волци. Тоа значи дека може да јадете, спиете или да се капете на само неколку сантиметри од нив.

Бунгаловот кај лавовите е особено импресивен. Тој е прв во светот од овој тип, со огромни прозори во дневната и спалната соба, така што гостите никогаш не се далеку од величествените предатори кои живеат во паркот. Градбата е од отворен тип, со скандинавски бањи на отворено поставени на изолирани платформи. Просторниот апартман овозможува несекојдневен поглед на лавовите Адрас, Одрика и нивните три мали лавчиња, додека спиралните скали водат до мезанинот со два кревета за возрасни и два за деца. Бунгаловот е опремен со бар, висечки лустери, приватна тераса и градини.

Прочитајте и...  Легендарниот „Роки“ изненади со имиџот: Сталоне малку се запуштил, пуштил стомак и брада (ФОТО)
uniqueluxurystays.com

Едно ноќевање во овој апартман чини 1750 фунти и цената вклучува појадок, шише шампањ за добредојде, сафари, пристап до хотелот Порт Лимпни, како и до паркот со диви животни.
Другите бунгалови може да се изнајмат по пониска цена, па така ноќевање во бунгаловот кај тигрите чини 1000, кај волците 549, а во оној кај мечките 350 фунти.

Прочитај повеќе

Карди Би отворила профил на сајт за возрасни, па порача: Добродојдовте во мојот свет! (ФОТО)

Васко Спасоски

„Секогаш ќе ја имам оваа болест, сега гледам…“: Селма Блер по 2 мачни години повторно јава коњ (ФОТО)

Слободен печат

Водени лудории во Кушадаси: Тамара Тодевска со семејството ужива во Турција! (ФОТО)

Васко Спасоски

Книгата која подигна прашина за кралското семејство ја режирале Меган и Хари?

Слободен печат

Актерката го откри суровиот план на Том Круз: Чека само една работа за да ја воведе ќерка си во Скиентологијата

Слободен печат

Нов пар на македонската естрада? Летаат љубовни стрели помеѓу Ноне Неделковска и нејзиниот помлад колега Огнен Здравковски (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Одличните хаус звуци на Вук Смиљаниќ доаѓаат во Скопје!

Васко Спасоски

Легендарниот „Роки“ изненади со имиџот: Сталоне малку се запуштил, пуштил стомак и брада (ФОТО)

Слободен печат

Оваа година на „Охрид-фест 2020“ ќе пеат само фолкерите!

Васко Спасоски

„Бомба“ е мал збор за неа: Елеонора е најжешката Македонка за ова лето – овие фотографии се доказ! (ФОТО)

Васко Спасоски

НОСЕТЕ ГИ БЕЗГРИЖНО! Еве како да ги спречите проблемите со кожата на лицето поради носењето маска на високи температури

Слободен печат

Правила кои мора да ги исполни секој кој сака да се дружи со Бијонсе! (ФОТО)

Васко Спасоски