СЕ ЖЕНИ НАДАЛ: На свадбата поканет и шпанскиот крал

Рафаел Надал и Марија Перели најавија дека ќе се венчаат на 19 октомври, во шпанскиот град Поленси.

Како што пишуваат шпанските медиуми, славниот пар го изнајмил целиот луксузен комплекс, во кој има и базени, приватни апартмани, па дури и хелиодром.

Најавено е дека на свадбата ќе присуствува и шпанскиот крал Хуан Карлос, со кого Надал е и пријател.

Рафаел и Марија се заедно од 2005 година, но се познаваат и од претходно. Таа нема официјални профили на социјалните мрежи и не се експонира како партнерка на спортист, туку работи во секторот за финансии и ја менаџира хуманитарната организација на Надал.

Прочитај повеќе

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат

Водителката на временска прогноза со интересна маска за заштита, но сите гледаат во бујното деколте! (ФОТО)

Слободен печат