СЕ СРУШИ МАЛ ПРИВАТЕН АВИОН ВО КАНАДА: Загинаа седум лица, меѓу нив и три деца

Во пад на мал авион во сојузната канадска држава Онтарио загинаа седум лица, меѓу кои и три деца, соопштија властите во Канада.

Авионот со еден мотор кој со еден пилот и шест патници полетал од аеродром во предградие на Торонто, се сруши во шумско подрачје, на неколку километри од аеродромот Кингстон, пренесува „Дејли меил“.

Како што се наведува, пилотот бил од американската сојузна држава Тексас, а со него биле неговата сопруга и трите нивни деца на три, 11 и 15-годишна возраст, како и двајца Канаѓани.

Спасувачите стигнале на местото на несреќата, но немало преживеани.

Се уште не е позната причината за падот на овој приватен авион, а според соопштението на полицијата, истрагата може да трае и неколку месеци.

Прочитајте и...  Полицијата растури журка: Над 2.000 луѓе следеле рагби без маски и дистанца, возвратиле со шишиња

Поврзани вести

ВО ЖИВО: Изјава на премиерот Заев по научната конференција за македонскиот јазик

Слободен печат

Германските виролози не ја исклучуваат можноста од неконтролирано ширење на Ковид-19

Илинка Иљоска

Комисијата наместо да заштити дискриминира од старт

Заев: Оваа Влада ќе го негува и унапредува македонскиот јазик

Михаило Донев

Неколку скопски општини утре ќе останат без струја

Слободен печат

Извор од ДУИ за Лајм: Следната недела нов конкурс за вработување на 800 административци од кои 640 ќе бидат Албанци

Илинка Иљоска

Остави Коментар