Tag : пад на авион

Вести Свет

Амбасадата на Украина во Иран го повлече соопштението со причините за падот на „Боингот“

Слободен печат
Амбасадата на Украина во Иран го промени соопштението за причините за падот на авионот во Техеран, во кое терористички или ракетен напад се исклучува како...
Вести Свет

СЕ СРУШИ МАЛ ПРИВАТЕН АВИОН ВО КАНАДА: Загинаа седум лица, меѓу нив и три деца

Слободен печат
Во пад на мал авион во сојузната канадска држава Онтарио загинаа седум лица, меѓу кои и три деца, соопштија властите во Канада. Авионот со еден...
Вести Свет

Едно лице загина, едно е исчезнато при падот на авионот во населба во Атланта

Слободен печат
Едно лица загина, а едно се води за исчезнато по падот на мал авион во близина на Атланта, во американската држава Џорџија, соопштија властите. Авион...