Се породи манекенката Катарина Ивановска – се роди Кира (ФОТО)

Катарина Ивановска, една од најубавите Македонки, која е популарен модел кој зад себе има светска кариера, по вторпат стана мајка.

Среќната вест на социјалната мрежа Инстаграм ја сподели другарката на Ивановска, Тамара Тодевска.

принтскрин

Ивановска денеска по вторпат стана мајка, и покрај синчето Вања денес на свет ја донесе и ќеркичката која ќе го носи името Кира.

https://www.instagram.com/p/B0B9IJSjV2v/

Да е жива и здрава Кира!!!

Прочитајте и...  Шерон Озборн ја смени фризурата по која беше впечатлива! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Неколку работи за кои не треба да зборувате со партнерот по сексот

Слободен печат

Актерката за улогата се спремала настапувајќи во стриптиз клуб!

Слободен печат

Науката докажа кои се најпривлечните мажи според жените!

Слободен печат

Славниот актер искрено за најголемата грешка во животот: Бракот ми се распаѓаше, а јас пиев сè повеќе и повеќе

Слободен печат

Поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ проговори за неа во неговата автобиографија!

Слободен печат

Џулија Робертс е повторно мета на критики поради самоубиството на нејзината сестра!

Слободен печат

Остави Коментар

5 × 2 =

Прочитај повеќе

ХОЛОГРАМ на Витни Хјустон тргнува на турнеја, семејството вели дека „таа би го сакала тоа“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Го сакате Хари Потер? Ова се места кои морате да ги видите ако патувате во Лондон

Слободен печат

Пејачката заврши во болница: Ја скрши коската работејќи го она што најмногу го сака (ФОТО)

Слободен печат

Џеј Ло во најсексапилното деловно издание досега! (ФОТО)

Слободен печат

Заев во неформално издание и откри на јавноста која му е омилена песна! (ФОТО)

Слободен печат

Хелена Роза може да биде горда на својата наследничка: Нејзината ќерка Кјара е „бомба“! (ФОТО)

Слободен печат