Роналдо и Меси во ист тим? Само еден човек може да го направи тоа! (ФОТО)

Дали можете да ги замислете едни од најдобрите фудбалери на светот, Роналдо и Меси, во еден ист дрес? Звучи нереално…

После турбулентната зима во редовите на Манчестер сити и Барселона започнаа шпекулациите дека Јувентус би можел најдобро да се снајде на трансфер пазарот.

Бројни медиуми пишуваат дека Пеп Гвардиола би можел да го наследи Маурицио Сари на клупата на италијанскиот шампион, додека иднината на Лионел Меси би можела да биде токму во Торино.

Секако ваквите гласини стојат само како неосновани. Гвардиола изјави дека ќе биде со „граѓаните“ доколку треба и во четврта лига, додека Барса не може да се замисли без Меси.

Американската МЛС лига станува многу интересна за фудбалерите ширум светот. Заедно со Кина веќе стана место за големите играчи кои се на залезот од нивните кариери, но има и такви кои сакаат да доживеат заради самото искуство.

Повторно се говори за едни од најголемите фудбалски имиња во светот, Кристијано Роналдо и Лионел Меси.

Прочитајте и...  Најубавата борачка во УФЦ тренира и готви скроз гола (ФОТО)

Шпанскиот „АС“ ја пренесува изјавата на менаџерот на Минесота, Адријан Хит, дека овие двајца феномени би можеле да завршат во МЛС само доколку Дејвид Бекам ги убеди.

– Често слушам дека ќе видиме бомбастични засилувања, а имињата кои најчесто се споменуваат се Роналдо и Меси. Тоа би било неверојатно за американскиот фудбал, а единствениот со глобален имиџ што би можел тој сон да се реализира е секако Дејвид Бекам – рече Хит.

Тимот на најпознатиот англиски фудбалер, Интер Мајами, се подготвува за дебитантската сезона во МЛС.

Бекам веќе е во потрага по големи ѕвезди за својот клуб, медиумите шпекулираат дека би можел да го спои страшниот тандем.

Прочитајте и...  Одложена и шеста трка во Мото ГП шампионатот

Ова сега делува како фантазија, двајцата играат на врвни ниво во најдобрите лиги, Роналдо веќе наполни 35, а Меси во јуни ќе има 33 години.

– Можеби тоа нема да се случи веднаш, но можам да замислам како Роналдо ги следи стапките на Златан Ибрахимовиќ, Вејн Руни, Стивен Џерард и Френк Лампард, кои играа во МЛС. Две очигледни дестинации за нив се Лос Анџелес и Мајами, но кога веќе се знае какви врски има Бекам со нив, мислам дека е реално да ги гледаме во Мајами – додаде Хит.

Прочитај повеќе

Евролигата со план да се одиграат сите мечеви во еден град!?

Коминовски Фидан

Одложена и шеста трка во Мото ГП шампионатот

Слободен печат

Во Атлетико Мадрид за 70 проценти намалени платите

Слободен печат

Три децении, проклетството не попушта – кој го проколна Ливерпул?

Слободен печат

„Џејмс Бонд“ на светскиот фудбал пред неочекуван трансфер!?

Слободен печат

„Магионичар“ и на 12 години, како започна кариерата на Лео Меси (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ирците на колена во Скопје, денот кога Македонија славеше голема победа! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Десетката“ во Барселона е резервирана само за мајстори на фудбалот (ВИДЕО)

Слободен печат

Инфантино: Фудбалот ќе биде поинаков по кризата

Слободен печат

Крај на фудбалот во Белгија, Бриж шампион

Слободен печат

Кошаркарски судии свирчето го заменија за стетоскоп за време на пандемијата

Слободен печат

Тенисерите разочарани од откажувањето на Вимблдон

Слободен печат