Реал Мадрид ќе продава 13 фудбалери

Како што објавува шпанската „Марка“, се очекува 13 играчи да го напуштат „Сантјаго Бернабеу“, меѓу нив се наоѓа и една од главните ѕвезди на Реал Мадрид, Герет Бејл.

Освен велшкиот интернационалец, листата ја пополнуваат уште Кејлор Навас, Региљон, Ваљехо, Тео Хернандез, Себалос, Хамес Родригез, Одегард, Љоренте, Ковачиќ, Оскар, Мајорал и Раул де Томас.

Покрај нив, дефинитивно се „отпишани“ уште четири имиња за кои не се знае дали ќе останат во Реал: Браим Диас, Иско, Вазкез и Мариано.

Секако, на одредени позиции ќе бидат пополнет засилувања, а се очекува да дојде Еден Азар, потоа желби се Пол Погба, Кристиан Ериксен, Миралем Пјаниќ…

Поранешниот менаџер на Челзи, Роберто Ди Матео вели дека ќе биде голема штета ако лондонските „сини“ се ослободат од Белгиецот, иако напоменува тоа нема да биде така лесно.

Прочитајте и...  Барселона и официјално донесе играч кој ја чини повеќе од милион евра по натпревар

Стратегот на Реал Мадрид ќе има доста работа да направи идеален тим за враќање на врвот во шпанскиот и европскиот фудбал.

Прочитај повеќе

Аталанта ја растури Валенсија, Нагелсман го надмудри Мурињо (ВИДЕО)

Слободен печат

Де Брујне во главната улога во триумфот на „граѓаните“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардарци во осминафиналето на ЛШ најверојатно против тимот преку кој лани обезбедија фајналфор

Слободен печат

Тренерот на Лајпциг е нов рекордер во Лигата на шампионите

Слободен печат

Халанд е најголемата грешка на еден од најдобрите ловци на таленти

Слободен печат

Тодоров го избра конечниот список: Отпаднаа тројца дебитанти

Слободен печат

Остави Коментар

18 − 3 =

Прочитај повеќе

Рашфорд неизвесен и за Европското првенство

Слободен печат

Ванда провоцира: Не знам дали ќе живееме во Париз или Торино

Слободен печат

Барселона и официјално донесе играч кој ја чини повеќе од милион евра по натпревар

Слободен печат

Ужас во Мексико: Фудбалер уби судија за време на натпревар

Слободен печат

НБА легенда и на 64 години без проблем забива (ВИДЕО)

Слободен печат

На „Енфилд“ никому не му е пријатно, прашајте ги тие од Барселона

Слободен печат