• Марка

„Марка“ тврди дека е готово: Мбапе утре ќе потпише за Реал Мадрид

Фудбалерот на ПСЖ, Килијан Мбапе ќе биде нов фудбалер на Реал Мадрид, а шпанскиот весник „Марка“ тврди дека утре Французинот ќе биде претставен на „Сантијаго Бернабеу“. Денеска Реал Мадрид достави втора понуда за Мбапе, 170 милиони евра плус дополнителни 10 милиони во бонуси која ПСЖ ја одби, но потоа на сцена стапи самиот фудбалер. Имено, …

„Марка“ тврди дека е готово: Мбапе утре ќе потпише за Реал Мадрид Read More »