Tag : Марка

Останатo Спорт

Ѓоковиќ е тенискиот Робин Худ

Слободен печат
Така најтиражниот шпански спортски весник „Марка“ објави текст посветен на српскиот тенисер под наслов „Ѓоковиќ, Робин Худ на тениските терени“. Иако Ѓоковиќ е дел од...
Вести Македонија Слајдер

Амбасадорт на БиХ во Македонија: Премиерот Спасовски го сменил цело Биро за филателија на Македонски пошти

Слободен печат
Премиерот на Северна Македонија, Оливер Спасовски, го сменил целото Биро за филателија, а марката со слика на картата на Независна држава Хрватска е поништена, изјавил...
Вести Македонија

АД Пошта изразува жалење за ненамерната грешка при објавување на пригодната поштенската марка од серијата „Северна Македонија во ЕУ”

Слободен печат
АД „Пошта на Северна Македонија” – Скопје се извинува за ненамерната грешка и техничките пропусти при објавување на пригодната поштенската марка од серијата „Северна Македонија...
Вести Македонија Слајдер

Скандал: Македонска пошта со карта на усташка Хрватска на македонска марка го одбележа 9 Мај

Слободен печат
За да ѝ ја искаже својата благодарност на Хрватска за помошта во евроинтеграциите на Македонија, Македонска пошта со серија поштенски марки „Северна Македонија во ЕУ“...
Спорт Фудбал

Сезоната во шпанското првенство ќе заврши за пет недели!?

Слободен печат
Тренерот на Леганес, Хавиер Агире за „Марка“ откри кога ќе продолжи најдобрата шпанската лига. – Веќе имаме датум за продолжување на првенството. „Ла Лига“ ќе...
Спорт Фудбал

Доколку го сака Халанд, Реал Мадрид ќе мора да продава играчи!

Слободен печат
Според најавите „кралскиот“ клуб ќе биде еден од ретките што нема многу да ги чувствува финансиските загуби поради пандемијата на коронавирус. Реал Мадрид освен што...
Останатo Спорт

„УС Опен“ поради коронавирусот нема да се одржи во Њујорк!?

Слободен печат
Не само што дојде до откажување на „Вимблдон“ и одложување на „Ролан Гарос“, тенисот би можел наскоро да претрпи нова голема промена поради пандемијата на...
Спорт Фудбал

„Марка“ објаснува зашто Роналдо нема да се врати во Реал Мадрид

Слободен печат
Кризата со коронавирусот жестоко удри по спортот и фудбалот како најпопуларен спорт на планетата, а не гиодмина ниту најголемите екипи. Италијанскиот шампион Јувентус поради неиграњето...
Спорт Фудбал

Излечени 10 фудбалери на Валенсија од коронавирусот!

Слободен печат
Натпреварот помеѓу Аталанта и Валенсија, одигран на 19 февруари во Милано, беше прогласен за „биолошка бомба“ во италијанските медиуми, по што се дојде до заклучок...
Спорт Фудбал

Мбапе го состави најдобриот тим на сите времиња и ги воодушеви читателите на „Марка“

Слободен печат
Францускиот репрезентативец состави крајно офанзивен тим од идеалните 11 фудбалери: Џанлуиџи Буфон, Кафу, Серхио Рамос, Паоло Малдини, РОберто Карлос, Зинедин Зидан, РОналдињо, Нејмар, Лионел Меси,...