ПРВИЧНАТА ЦЕЛ НЕ БИЛА ВОЕН ДРОН: Иран планирале да го соборат и авионот кој го придружувал дронот! – Слободен печат
ВестиПланета

ПРВИЧНАТА ЦЕЛ НЕ БИЛА ВОЕН ДРОН: Иран планирале да го соборат и авионот кој го придружувал дронот!

Наместо тоа, беше соборен воениот дрон на САД, нешто што исто така безмалку ќе доведеше до голема катастрофа.

Тензиите помеѓу Техеран и Вашингтон не прекинуваат да растат, а според последните информации од Иран, првична цел на напад не било американско беспилотно летало туку американски авион со патници кој го придружувал дронот.

Според информации од Техеран станувало збор за американски авион со 35 патници, меѓутоа од Иран сепак се воздржале од негово соборување.

Наместо тоа беше соборен воениот дрон на САД, нешто што исто така безмалку ќе доведеше до голема катастрофа, бидејќи Трамп истиот момент наредил напад врз Иран, меѓутоа на само 10 минути пред почеток на акцијата го откажал нападот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close