Прва радост за Димитријевиќ во Еврокупот

Во рамките од второто коло во кошаркарскиот Еврокуп вечерва Хувентуд Бадалона на домашен терен со резултат 81:68 ја совлада екипата на Бреша.

За разлика од првиот меч во групната фаза кога постигна 10 поени, овојпат македонскиот интернационалец Ненад Димитријевиќ имаше послаб учинок.

Нашиот играч во средбата против италијанската екипа за скоро 16 минути игра на паркетот постигна два поени (1/1 од поле), додаде по една асистенција и украдена топка, но имаше и две загубени топки.

Кај неговите тимски колеги во шпанскиот тим прв стрелец беше Клемен Препелич се истакна со 24 поени, а на спротивната страна блескаше Авуду Абас со 15 поени.

Во рамките од групата „Ц“ претходно се одигра мечот Дарушафака-Нантер (72:65), а рундата ќе биде комплетирана в среда со дуелот Уникс Казан-Цедевита.

Прочитајте и...  Нема страв кај Црногорците, фудбалот продолжува пред гледачи

Прочитај повеќе

Надал ја откри тајната за успехот на големата тениска тројка

Слободен печат

Дамјан Стојановски најдобар кошаркар во Првата лига

Слободен печат

Дали се сеќавате на лудата вечер во Барселона, два корнери и два гола во продолжението за титула на Јунајтед (ВИДЕО)

Слободен печат

Се јави и Синдикатот на фудбалери: Ние не ја водиме лигата, наша грижа се фудбалерите

Слободен печат

Георгиевски е најдобро десно крило во Романија

Слободен печат

Историјата можеше да биде поинаква, Харден наместо во Хјустон требаше да замине во Вашингтон

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Интер е решен да ја прекине доминацијата нба Јувентус, Конте на лето добива пет засилувања за напад на титулата

Слободен печат

Нема страв кај Црногорците, фудбалот продолжува пред гледачи

Слободен печат

Алегри главен фаворит да го наследи Тухел на клупата на ПСЖ

Слободен печат

Федерер поради Ѓоковиќ не освои повеќе грен слем титули

Слободен печат

Изненадување за Пандев, специјален шампионски прстен од Интер (ФОТО)

Слободен печат

НБА играч шокиран од несериозноста на луѓето: Вие сте идиоти (ВИДЕО)

Слободен печат