ПРОПАДНА И СЕДМИОТ БРАК: Се разведе Лери Кинг – Слободен печат
ЕспресоШоу биз

ПРОПАДНА И СЕДМИОТ БРАК: Се разведе Лери Кинг

После 22 години сфатиле дека имаат ненадминливи разлики

Познатиот ТВ-водител Лери Кинг се разведе од својата седма сопруга, Шон Саутуик Кинг, по речиси 22 години брак.

Кинг (85) вчера ги поднел документите за развод во Врховниот суд на Лос Анџелес. Причината што ја посочил, гласи: „ненадминливи разлики” со својата 26 години помлада сопруга.

Ова за многумина е изненадување, оти нивниот брак важеше за еден од најстабилните во светот на славните во САД. Тие имаат и два сина.

Лери Кинг се ожени со Шон 1997 година и таа беше негова седма сопруга по Фреда Милер, Анет Каје, Алејн Акинс, Мики Сетфин, Шерон Лепор и Џули Александер.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close