Пронајдено е детето кое избега од дома – Слободен печат
Хроника

Пронајдено е детето кое избега од дома

Момчето е пронајдено во скопска Кисела Вода.

Скопската полиција извести дека полициски службеници вчера околу 22 часот го пронашле малолетникот за кој пред два дена неговата мајка Н.В.(36) од Скопје беше пријавен дека се оддалечил од домот по семејна расправија. Момчето е пронајдено на улицата „Народни Херои“ во скопска Кисела Вода, по што полицајците детето и го предадле мајката.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close