Привремената претседателка на Боливија е позитивна на Ковид-19

Привремената претседателка на Боливија, Жанин Ањес, е заразена со новиот коронавирусот, објави таа на Твитер.

„Моите резултати од тестот за СОВИД-19 беа позитивни. Мојата состојба е добра. Ќе работам од изолација”, напиша таа.

Претходно, министерот за здравство на Боливија, началникот на централната банка и шефот на претседателската администрација беа тестирани позитивни за таа болест.

Прочитајте и...  Во Велика Британија драстичен пад на бројот на вработени

Прочитај повеќе

Средба Заев – Гаши во хотел Белви

Слободен печат

Инцидент во миланската катедрала Дуомо: Уапсено едно лице

Слободен печат

Се намали вредноста на благородните метали поради руската вакцина за ковид-19

Слободен печат

Во Дебар двајца новозаразени од Ковид-19 и осум оздравени лица

Слободен печат

Нови 130 случаи на коронавирус во Хрватска

Слободен печат

Дел од Карпош без вода

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Милановиќ во приватна посета на Албанија по покана на Рама

Слободен печат

Солидарност со повредените: Стотици жени во бело формираа „жив синџир“ на плоштадот во Минск (ФОТО)

Слободен печат

Кичево: Четворица новозаразени и шестмина оздравени од Ковид-19

Слободен печат

Граѓаните бараат спас од Вардариште

Во Кина откриле коронавирус на пакети со замрзнати морски ракчиња од Еквадор

Слободен печат

Шпан: Не е важно кој е прв, важно е вакцината да биде ефикасна

Слободен печат