Претставата прекината: На Сергеј Трифуновиќ му се слоши на сцената - Слободен печат

Претставата прекината: На Сергеј Трифуновиќ му се слоши на сцената

Ова не е прв случај кога на актерот му се слошува на сцена, истото се случи и пред година и половина, кога дури докторите мораа на носила да го изнесат од театарот.

На српскиот актер Сергеј Трифуновиќ (47) му се слоши при изведување на претставата „Утоплјена душа“ во белградскиот драмски театар, пренесува Блиц.рс.

Претставата набргу потоа била прекината, а гледачите ја напуштиле салата.

Сергеј се појавил на претставата со висока температура.

„Претставата е прекната бидејќи за време на изведувањето на Трифуновиќ му се слоши. Засега нема информации за тоа која е причината“ – соопштија од театарот, од каде додаваат и дека не е познато дали ќе се откажат и следните планирани претстави.

Сергеј порача дека му е лошо, односно дека постојано е во кревет.

Ова не е прв случај кога на актерот му се слошува на сцена, истото се случи и пред година и половина, кога дури докторите мораа на носила да го изнесат од театарот.

Прочитајте и...  Љубица Трифунова: Во тренд е негувана и здрава коса и минималистичка шминка

Актерот неодамна доживеа сообраќајна несреќа, кога со својот автомобил удри во „Фиат“.

Само 20 дена пред споменатиот инцидент, Сергеј со својот автомобил се заби во градски автобус во Нови Сад, а минатата година доживеа несреќа кога со него во автомобилот се најде и 20-годишна девојка, која се здоби со повреди при судирот.

Српските медиуми пишуваат дека актерот во последната деценија направил неколку десетици сообраќајни прекршоци. Сергеј повеќепати досега е казнет, а четири пати возел иако на сила му важела забраната за управување со моторни возила.

Прочитај повеќе

Беше пример за неверојатна убавина: Поради пластичните операции денес изгледа непрепознатливо! (ФОТО)

Слободен Печат

Полубратот на Меган Маркл на работ на егзистенција: Останав без куќа, за малку ќе морав и да просам…

Слободен Печат

Поминаа 75 години од познатата битка за Иво Џима: За 36 дена загинаа 28.000 војници (ВИДЕО)

Слободен печат

На 17 февруари почна нова ера во музиката: Светот се запозна со звуците на „AC/DC“, роден е фронтмен на „Green Day“…

Слободен Печат

Зошто никогаш не треба да возите на поплавен пат? (ВИДЕО)

Слободен печат

Ова се вика совршен стил: Брижит Макрон во комбинација која малку жени би се осмелиле да ја носат (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

девет + 16 =

Прочитај повеќе

Поради коронавирусот откажана азиската турнеја на Бонд

Слободен Печат

Од војнички до трендовски чизми: Како мартинките станаа и останаа моден тренд?

Слободен Печат

Паста со печурки и бело вино готова за 15 минути

Слободен Печат

Посипете сода бикарбона врз креветот на кој спиете и ќе се случи голема промена

Слободен Печат

Хороскоп за 17 февруари 2020: Прочитајте што ве очекува овој понеделник!

Слободен Печат

Виц на денот: Срца

Слободен печат