Познатата пејачка Дафи со денови ја дрогирале и ја силувале во заробеништво! (ФОТО)

Популарната пејачка Дафи (35) откри дека била заробена со денови и дека била дрогирана и силувана.

Пејачката е сега на сигурно и се опоравува, а одлучи и јавно да ја сподели оваа нејзина приказна.

Многумина се прашуваа зошто се повлече од јавниот живот, а кога ја контактирал новинар, пејачката одлучила своето трауматично искуство да го сподели со фановите.

Дафи на својот профил на Инстаграм објави текст во кој напиша што се случило, а под постот доби бројни пораки за поддршка за да ги преброди овие тешки моменти.

View this post on Instagram

You can only imagine the amount of times I thought about writing this. The way I would write it, how I would feel thereafter. Well, not entirely sure why now is the right time, and what it is that feels exciting and liberating for me to talk. I cannot explain it. Many of you wonder what happened to me, where did I disappear to and why. A journalist contacted me, he found a way to reach me and I told him everything this past summer. He was kind and it felt so amazing to finally speak. The truth is, and please trust me I am ok and safe now, I was raped and drugged and held captive over some days. Of course I survived. The recovery took time. There’s no light way to say it. But I can tell you in the last decade, the thousands and thousands of days I committed to wanting to feel the sunshine in my heart again, the sun does now shine. You wonder why I did not choose to use my voice to express my pain? I did not want to show the world the sadness in my eyes. I asked myself, how can I sing from the heart if it is broken? And slowly it unbroke. In the following weeks I will be posting a spoken interview. If you have any questions I would like to answer them, in the spoken interview, if I can. I have a sacred love and sincere appreciation for your kindness over the years. You have been friends. I want to thank you for that x Duffy Please respect this is a gentle move for me to make, for myself, and I do not want any intrusion to my family. Please support me to make this a positive experience.

A post shared by @ duffy on

– Може само да замислите колкупати размислував дали да го напишам ова. Начинот на кој би го напишала и како би се чувствувала после тоа. Не сум сосема сигурна зошто сега е вистинско време и што е тоа што ќе ме „ослободи“ ако разговарам за тоа. Не можам да објаснам. Многу од вас ме прашуваат што се случи со мене, зошто исчезнав – ја започна приказната Дафи.

– Новинарот ме контактираше и пронајде начин да дојде до мене. Ова му го кажав минатото лето. Вистина е и верувајте ми дека сега сум добра и на сигурно. Силувана сум и дрогирана, ме чуваа во заробеништво неколку дена. Нормално, преживеав – напиша пејачката.

– За опоравување требаше време. Нема лесен начин за да се каже тоа. Но, можам да ви кажам дека во последната деценија, илјада и илјада денови во кои посакував да почувствувам топлина во моето срце, сега сјае. Се прашувате зошто не го користев мојот глас за да ја изрзам мојата болка? Не сакав на светот да му ја покажам тагата во моите очи. Се прашував како може да пејам од срце ако е скршено? И полека, сега е цело – напишала Дафи.

Пејачката во 2011 година го објави својот последен, втор албум. Нејзина најпозната песна е „Mercy“, која е снимена во 2009 година.

Прочитајте и...  Повторно се враќа трендот кој направи „хаос“ во модниот свет и ги подели мислењата! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Американската поп пејачката Кристина почина од коронавирус

Слободен печат

„Лету штуке“ имаат нов спот за стара, но актуелна песна: Погледнете го и преслушајте ја „Параноја“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Акција на Слободен печат: И нашите деца се медиумски ѕвезди на Денот на шегата! – 8 ДЕЛ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Слободен печат

Модните комбинации на Меган Маркл кои Британците сè уште не можат да ѝ ги простат! (ФОТО)

Еспресо

Ѕвездата на серија „Изгубени“ го победи коронавирусот: Оваа болест е различна од сите други! (ВИДЕО)

Слободен печат

Акција на Слободен печат: И нашите деца се медиумски ѕвезди на Денот на шегата! – 7 ДЕЛ, овојпат во соработка со Центарот за ран детски развој „Мара Бубамара“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Повторно се враќа трендот кој направи „хаос“ во модниот свет и ги подели мислењата! (ФОТО)

Слободен Печат

Родени се Марвин Геј, Горан Каран и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Слободен печат

Дали е сигурно да се носи хируршка маска повеќепати и на кој начин да ја исперете платнената?

Слободен печат

Баба Ванѓа на смртната постела: Насекаде околу нас ќе има корона

Слободен печат

Дневен хороскоп за четврток, 2 април: Дознајте какви предизвици ве очекуваат денеска!

Слободен печат

Виц на денот – Одмор од работа

Слободен печат