Повреден пешак во Гостивар – Слободен печат
ВестиХроника

Повреден пешак во Гостивар

Поради сериозноста на повреди пешакот итно бил пренесен на скопските клиники. 

Во доцните вечерни часови, вчера во Гостивар бил удрен повозрасен пешак, кој заради тешките телесни повреди бил пренесен во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје.

Од СВР Гостивар инфомираат дека незгодата се случила вчера во 23 часот на булеварот „Гоце Делчев“, кога 49-годишен гостиварчанец Г.Р. управувајќи со возило марка „цитроен“ удрил во 66-годишен пешак, З.А., од село Трново.

Поради сериозноста на повреди пешакот итно бил пренесен на скопските клиники.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close