-2 C
Скопје

Поради врнежи од снег: „Стража“ затворена за товарни возила

Од 18.50 часот е воведена забрана за сообраќај на товарни возила на Стража поради снежни врнежи, соопшти АМСМ.

Забрана за движење на товарни возила поради снег попладнево е воведена и на патниот правец крак Маврово – Дебар.

Прочитајте и...  Ахмети до албанската опозиција: Не е добро да се демонстрира патриотизам со Законот за државјанство

Поврзани вести

Брнабиќ: Фотографиите од убиствата не беа многу страшни, има и пострашни

Слободен печат

Растурена свадба во хотел во Тетово

Слободен печат

Австрија ја суспендираше вакцината Астра зенека

Слободен печат

Коневски очекува отчет од Мицковски пред делегатите

Слободен печат

Зошто жените губат во градоначалничката трка?

Весна Тодоровска

Шахпаска: Преку Законот за родова еднаквост ја зајакнуваме улогата на жените во секоја сфера на општественото живеење

Слободен печат

Остави Коментар