ПОГУБНО СЕЛФИ за Берлускони: Завршил во болница со хематом на колкот

Силвио Берлускони лесно се повредил во Загреб, каде присуствуваше на конгресот на Европската народна партија. Заради тоа, по враќањето во Италија, тој денеска бил примен во болница во Милано, пишува весникот „Кориере дела сера”.

Лидерот на партијата „Форца Италија” се отповикал на барањето на лице во Загреб кое сакало да се слика со него и додека го правеле селфито, Берлускони паднал, и го нагмечил бедрото. Тој се вратил во Милано по завршување на конгресот и вднаш побарал лекарска помош.

При прегледот во клиниката во северниот италијански град не била утврдена никаква фрактура, туку само хематом на колкот.

Берлускони неколку дена ќе остане под будното око на лекарите во болницата.

Партијата денеска преку соопштение ги демантираше гласините дека тој требало под итно да биде транспортиран од Загреб до Милано заради падот.

Прочитајте и...  Шилегов: Пред точно една година, започнавме со градба на зелениот кров на ГТЦ (ФОТО)

Прочитај повеќе

Анти Ковид 19 правила за на плажа: Без дружби, на 6 метри дистанца!

Демонстрантите ја собориле статуата на Колумбо во Балтимор и ја фрлиле во океанот (ВИДЕО)

Слободен печат

Заев: Поднесовме кривични пријави за „бомбите“ објавени последниве денови

МИА агенција

Јанушев: Се обврзуваме на реконструкција и рехабилитација на над 1.000 километри патишта (ВИДЕО)

Филипче: Почина првиот доктор од компликации на коронавирусот

Слободен печат

Болтон: Не е моја идејата за размена на територии меѓу Србија и Косово

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Трамп најави победа против радикалната левица и напредок во борбата против коронавирусот

Слободен печат

Мицкоски: Нема да ја игнорираме реалноста за името, но нема да дозволиме оганот македонски да згасне додека постои ВМРО-ДПМНЕ

Слободен печат

Шилегов: Пред точно една година, започнавме со градба на зелениот кров на ГТЦ (ФОТО)

Слободен печат

Мој ДДВ: Објавени се 15-те добитници на награда од 100.000 денари

Слободен печат

Доверителите си враќаат половина од вложеното

Соња Христовска Угриновска

И осличот од Аргентина е домашен, ако е спакуван кај нас