Почна продажбата на билети за ПИК Сегед

Вардар од денеска ја стартува приоритетната продажба на билети за првиот дуел против Пик Сегед во четвртфиналето во ракометната ЛШ кој ќе се игра на 25 април во Скопје.

„Црвено-црните“ објавија дека од денеска па сè до 14 април ќе се врши приоритетната замена на сезонските билети со влезници за дуелот со ПИК Сегед. Откако ќе заврши замената на сезонските билети, на 15 април ќе започне и продажбата на преостанатите билети кои нема да бидат заменети. Приоритетната замена на билетите со влезници за четврт-финалните натпревари ќе се врши исклучиво на билетарницата на СЦ „Јане Сандански” секој ден (понеделеник – недела) од 10 до 18 часот.
Цената на билетите за натпреварот против ПИК Сегед ќе изнесува 400 и 450 денари.

Прочитајте и...  Срамно: Го отвориле ковчегот за да се сликаат со телото на Марадона

Поврзани вести

Сензација во квалификациите, анонимусите од Данска ја совладаа Литванија, Црна Гора на победа од Евробаскет

Слободен печат

Евролига: Барселона шокирана од Асвел

Слободен печат

Највисоката зграда на светот осветлена со ликот на Марадона

Слободен печат

Манчестер јунајтед на мета на хакерите, бараат милиони за да не објават вредни документи

Слободен печат

Фудбалерите ќе ја спасат Барселона од банкрот, се согласија на намалување на платите

Слободен печат

Ракометарите на Вардар не патуваат во Париз, ќе се бара трет термин за дуелот со ПСЖ

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian