ПОЧИНАЛ ДОДЕКА САКАЛ ДА ЈА ЗАПРОСИ ДЕВОЈКАТА: Сакал да и приреди романтична веридба, а потоа се случила трагедија (ВИДЕО)

Стивен Вебер и Кенеша Антоин биле на годишен одмор во Танзанија, кога Вебер се одлучил да ја побара за жена под вода со порака на хартија која ја ставил врекичка која не пропушта вода, но таа не стигнала да му го каже судбоносното „да“.

Стивен Вебер трагично се удавил додека бил со својата девојка на одмор од соништата во Танзанија. Неговата несудена вереница се збогувала од него со емотивна објава на Фејсбук.

На видеото кое го објавила таа се гледа како Стивен плива, а во раката држи хартија.

„Не можам доволно долго да го одржам здивот за да ти кажам се што сакам кај тебе, но те сакам се повеќе и повеќе“, пишало на едната страница. Тој ја свртел хартијата, а на другата страница пишувало: „Сакаш ли да бидеш моја жена?“.

Прочитајте и...  „Мајкрософт" ќе замени десетици новинари со вештачка интелигенција

Потоа извадил и отворил кутија со прстен. Во позадина може да се слушне како Кенеша среќно се смее.

„Ќе те пронајдам и ќе се омажам за тебе во идниот живот, многу те сакам и секогаш ќе те сакам“, напишала Кенеша во емотивната објава по неговата смрт.

Во коментари под објавата од Стивен се збогуваме и многу негови познаници и пријатели.

There are no words adequate enough to honor the beautiful soul that is Steven Weber, Jr. You were a bright light to…

Publiée par Kenesha Antoine sur Vendredi 20 septembre 2019

Прочитај повеќе

Се чека одговор од Комисијата за заразни болести – дали угостителите ќе бидат ослободени од обврската да ги легитимираат гостите

МИА Агенција

Двајца починати и 62 новозаразени од ковид-19

МИА Агенција

Мухамед Зекири позитивен на Ковид-19

Слободен печат

Ангеловска: Ќе има измени во протоколите за кафулињата

Слободен печат

Бектеши: ДУИ останува на ставот дека е потребен консензус за датумот за избори

МИА Агенција

Македонец од Белгија сведочи: Пред да се заразам мислев дека ковид-19 е само обичен грип

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Идната недела треба да почне издавањето на картичките „Купувам домашно”

МИА Агенција

Папата ги повика светските лидери да даваат пари за истражување, а не за оружје

МИА Агенција

Ангеловска: Остварувањето на буџетските приходи е 12,7 милијарди денари

МИА Агенција

Спасовски: Изборите треба да се одржат на 5 јули

МИА Агенција

Рестриктивните мерки зависат најмногу од граѓаните, смета Спасовски

МИА Агенција

Спасовски: Комисијата за заразни болести да го разгледа прашањето за отварање на границите

МИА Агенција