12 C
Скопје

Почина Ѓорѓе Балашевиќ

Познатиот српски кантавтор и пејач Ѓорѓе Балашевиќ почина денес на 67-годишна возраст, пренесува „Блиц“.

Балашевиќ беше примен на Инфективната клиника пред три дена, каде се лекуваше од пневмонија. Според Блиц.рс, тој имал ковид-19 и бил во лоша состојба.

Иако неодамна се појави веста дека тој е во стабилна состојба, тамошните медиуми јавуваат дека пејачот сепак ја изгубил оваа битка.

Ѓорѓе Балашевиќ е роден на 11 мај 1953 година во Нови Сад, во семејството на неговиот татко Јован Балашевиќ и Вероника Доленец, од Расиња кај Копривница во денешна Хрватска.

Прочитајте и...  Принцовите Вилијам и Хари му оддадоа почит на нивниот дедо, принцот Филип

Поврзани вести

Животна мантра за секој хороскопски знак: Следете го срцето, но „понесете“ го и вашиот мозок со вас!

Слободен печат

Храна која треба да ја избегнувате доколку сте алергични на полен

Слободен печат

ФОТО: Грајмс се пофали со вонземјанските лузни – Девојката на Илон Маск ја покажа новата тетоважа

Слободен печат

ФОТО: Селена Гомез облиена во крв со лисици на рацете

Слободен печат

Ѕвездата на „Сам дома“ Меколи Калкин стана татко

Слободен печат

ФОТО: Принцот Хари во Велика Британија, а Меган сама дома со згоден телохранител

Слободен печат

Остави Коментар