4 C
Скопје

Пленковиќ во самоизолација: Сопругата на хрватскиот премиер позитивна на ковид-19

На хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ му е одредена десетдневна самоизолација, откако неговата сопруга се тестирала позитивна на ковид-19, пренесува Новости.рс.

Ана Маслаќ Пленковиќ имала температура и тестот покажал дека е позитивна, додека тестот на Пленковиќ е негативен. Премиерот ќе продолжи со работни обврски од дома.

Таинствената сопруга на хрватскиот премиер и ретко се појавува во јавноста со својот сопруг, а тие заедно имаат две деца.

Прочитајте и...  Мирчески: Досега се откупени 24.800 тони тутун по просечна цена од 164 денари за килограм, да се откупи и вишокот

Поврзани вести

Албанец е избран од НАСА да биде жител на планетата Марс: Има и бординг билет

И.И.

Земјотрес ја погоди Босна и Херцеговина

Слободен печат

Саудиските документи осначени како строго доверлива тајна покажуваат дека атентаторите на Кашоги користеле компанија запленета од саудискиот престолонаследник

И.И.

ЕУ воведува санкции за Москва по пресудите за Навални: Процесот ќе заврши следната недела

Слободен печат

Села: Некој посилен од Заев и од Мијалков нареди негово појавување во Обвинителството

Слободен печат

Соопштение на штедачите во Еуростандард банка: Дел од оштетените велат дека јажето околу врат е единствен излез од овој грабеж

Слободен печат

Остави Коментар