Петти гол за Пандев сезонава, недоволен за триумф над Рома (ВИДЕО)

Џенова загуби пред своите гледачи од Рома со 1:3 во рамките на 20. коло во Серија А.

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев, обожува да игра против најдобрите екипи во Серија А и притоа редовно ги тресе мрежите. Пандев беше стрелец на единствениот гол за Џенова која загуби пред своите гледачи со 1:3 од Рома.

„Римската волчица“ поведе со 0:2 во првото полувреме благодарени на головите на Ундер и на автоголот на Бераски, а пред самиот крај на полувремето Пандев го постигна единствениот гол за домаќините. Конечниот резултат го постави Един Џеко во 74.минута.

Прочитајте и...  Барди и Леванте ги симнаа „кралевите“ од тронот (ВИДЕО)

 

За Пандев ова беше петти гол сезонава и е еден од најефикасните играчи на Џенова на која и претстои тешка борба за опстанок во Серија А.

Прочитај повеќе

Лазаров прв стрелец, Кузмановски подобар во „македонското дерби“ на ЕХФ купот

Слободен печат

Ѓоковиќ: Федерер му е потребен на тенисот

Слободен печат

Бевме на чекор да ја изненадиме Русија, на крајот поразени и во Перм

Слободен печат

Премиер лига: Фернандеш ја најави победата на „црвените ѓаволи“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Тошевски за пресврт на „романтичарите“, само бод за Шкендија во Кратово

Слободен печат

Погба сака да си оди Солскјер, Јунајтед веќе „договори“ трансфер?

Слободен печат

Остави Коментар

пет × 5 =

Прочитај повеќе

Смешен момент на натпреварот Македонија ЃП-Академија Пандев! (ВИДЕО)

Слободен печат

Сега Лацио го брка Јуве, Пандев се врати и обезбеди пенал! (ВИДЕО)

Слободен печат

Таеквондо: Трајковски „златен“ во Словенија, Релиќ со бронза од Шведска

Слободен печат

Што треба да направи Милан за да го задржи Ибрахимовиќ?

Слободен печат

Проблеми за Реал: Без Азар против Сити и Барса!? (ФОТО)

Слободен печат

Интервју со Весна Витанова: Мора да се ценат сите аспекти – добриот голман е половина од резултатот!